- 29.08.2022
- 429
Зміст:
Хороша гігієна - запорука збереження здоров'я. Ця банальна фраза знаходить трохи інший зміст, коли справа доходить до облаштування ванної кімнати в будинку. Крім звичних речей, таких як ванна, раковина та унітаз, все більше людей включає список потрібних атрибутів біде. У цій статті розберемося навіщо та як його вибрати.
Чому варто встановити біде?
Перш ніж розібратися, які види біде існують, треба зрозуміти, навіщо його купувати. На перший погляд, встановлення цього пристрою просто робить ремонт дорожчим і потребує додаткових сантехнічних робіт. Іноді в обмежений простір ванної кімнати біде просто не підходить за розмірами. А електронні моделі взагалі потребують розетки поруч.
Але це чи не всі недоліки, які з легкістю перекриваються плюсами установки біде:
Миття статевих органів замість використання паперу після унітазу запобігає неприємному запаху і хворобі;
Захворювання іноді обтяжують гігієну – наприклад, при такому делікатному захворюванні як геморой не можна травмувати чутливу шкіру жорстким тертям, тому миття водою стає найзручнішим варіантом;
Підходить людям, яким складно користуватися ванною або душем, наприклад, маленькі діти, літні та інваліди;
Якщо немає часу повноцінно використовувати душ або ванну, окремі частини тіла можна помити у біде;
Економія часу при очищенні ванної кімнати - біде, що часто використовується, легше чистити, ніж всю душову кабінку або ванну;
Додаткові функції електронних моделей – підігрів сидіння, автоматичні датчики наближення та подачі води, вбудований дезодорант.
Також можливі нестандартні сценарії використання біде - як елемент дитячої гри, напувалки для кота або охолоджувача напоїв. І тут сфера застосування сантехнічного приладу необмежена.
Як вибрати біде?
За своїм виглядом біде дуже нагадує унітаз, тому нерідкі анекдотичні ситуації помилкового його використання. Але насправді пристрій більше схожий на міні-ванну чи раковину. За замовчуванням сантехнічні пристрої мають фонтанчик (часто з поворотним краном) для подачі води.
Для вигідного вибору варто визначитися з тим, яке саме біде потрібне. Основних видів біде виділяють 4:
Стандартні. Такі виглядають як низька раковина, зазвичай робляться із санфаянсу чи санфарфору. Бувають підлоговими чи підвісними. Підлогові варіанти популярніші, адже легко вписуються в інтер'єр ванної і виглядають надійніше своїх підвісних колег.
Механічні кришки-біде. Вони постійно знаходяться на унітазі та можуть йти одразу з ним у комплекті. Мають регульований кран і підключаються або до холодної води, або для налаштування комфортної температури використовують змішувач.
Електронні кришки. Це вже пристрої, що мають більш широкий спектр функцій і, відповідно, вартістю вище. Такі кришки самі відкриваються, нагрівають і подають воду, їх легко налаштувати індивідуально, зберігши переваги в пам'ять.
Переносні. Вони мають вигляд насадки для душу з резервуаром для води та популярні у мандрівників.
При встановленні сантехнічного приладу варто враховувати розташування інших предметів у ванній кімнаті, особливо унітазу. Не варто біде встановлювати надто близько до унітазу, щоб не забруднювати його, оптимальною вважається відстань не більше метра. Також важливо залишити 60 см вільного простору попереду, щоб було зручно користуватися ним. Часто виробники дбають про покупців, роблячи набір з унітазу та біде в одному стилі, щоб естетичний ансамбль ванної кімнати був витриманий.
Процес вибору можна полегшити, довірившись досвідченим продавцям сантехнічного магазину. Щоб уникнути можливих проблем, установку біде варто доручити професіоналам.