- 05.12.2022
- 265
Зміст:
- Побутові фільтри
- Очищення води зі свердловин та колодязів (попередня підготовка)
- Фільтри для водопроводів (доочищення)
- Промислові фільтри
Стан навколишнього середовища та води наводить до того, що люди вигадують нові і нові пристрої для її очищення від шкідливих домішок та речовин. Розберемося, які елементи, що фільтрують, і для яких потреб найкраще використовувати. Насамперед прилади для очищення води можна розділити на дві групи – побутові та промислові.
Побутові фільтри
Фільтрації вимагає не тільки водопровідна вода, а й колодязя, а також вода із свердловин. Таке фільтрувальне обладнання відрізняється за призначенням: попередня підготовка та доочищення водопровідної питної води.
Очищення води зі свердловин та колодязів (попередня підготовка)
Вода, що самостійно видобувається, в підвищеній кількості містить наступні речовини:
залізо;
сірководень;
солі.
Також у ній можна знайти завись. Пристрої попередньої підготовки здатні за добу очищати від 15 до 20 тисяч літрів води та можуть саморегенеруватися. Їхній ресурс розрахований на два роки, і згодом знадобиться замінити гранули фільтруючого елемента.
Фільтри для водопроводів (доочищення)
Виготовлення даного обладнання засноване на наявності змінних картриджів, поділяється на наступні групи в залежності від конструкції та здібностей покращувати властивості води:
Сітчасті – для грубого механічного очищення. Сітки затримують суспензії до 100 мкм і підлягають регулярному чищенню. Особливість деяких моделей - вбудована система промивання, яка дозволяє ліквідувати суспензію, що зібралася, без розбору всього пристрою.
Тонким механічним очищенням – їх призначенням є видалення піску, глини та іржі, що потрапляють разом з водою в посудомийні та пральні машини. У них можуть використовуватися як фільтруючий матеріал надтонка поліпропіленова нитка або волокна. За допомогою очищення покращується колір води та захищається дорога побутова техніка.
Фільтри з активованим вугіллям мають відмінні сорбуючі властивості. Вони затримують хлор та органічні домішки, але важкі метали та бактерії видаляють не дуже добре. Розрізняються розміром фільтру, від якого залежить якість відфільтрованої води.
Багатокомпонентні фільтруючі елементи ефективно очищають, видаляють поганий запах і покращують смак води.
Мембрани зворотного осмосу з мимовільним перенесенням (дифузією) розчинника через напівпроникну мембрану, яка не пропускає розчинену речовину.
Мінералізатори та активатори відновлюють сольовий баланс та підвищують засвоюваність очищеної води організмом людини.
Електричні знезаражувальні апарати використовують для очищення замість хімікатів електрику та ультрафіолет.
Промислові фільтри
Професійне очищення використовують такі галузі та виробництва:
Харчові галузі: обробка м'яса і молока, випічка хлібобулочних виробів.
Фармацевтичні компанії.
Виробники нафтопродуктів
При виготовленні лакофарбової продукції.
Косметичні та парфумерні підприємства.
У виробництві паперу, скла, текстилю.
Газові та енергетичні підприємства.
Важка промисловість.
Промислові фільтри – це комплекс елементів, призначення яких служить: знезараження, видалення великих частинок, знезалізнення, пом'якшення, видалення шкідливих і радіоактивних компонентів. Вони класифікуються за такими видами:
механічні;
знезалізнювальні;
сорбційно-освітлювальні;
пом'якшувачі;
тонкої фільтрації мембранного типу;
комплексного очищення.
Використання фільтрів у побуті та промисловості зрештою сприяє здоров'ю споживачів та економії коштів - зберігає дорогу техніку та дозволяє виробничим підприємствам випускати високоякісну продукцію, яка користується попитом.