Газові котли
Природний газ - найдоступніший вид палива. Для автономного опалення газом використовують котли. У продажу є різні види обладнання, що відрізняються продуктивністю і конструкцією. Газовий котел простий в експлуатації - паливо надходить безперебійно. Але для газоподачі потрібно дозвільна документація.
Пристрій і принцип роботи
Зовнішній пристрій включає:
- металевий корпус;
- панель управління для регулювання температури нагріву;
- дисплей, на якому відображається температура, збої в системі, рівень води;
- манометр, що показує тиск води в опалювальній системі.
Усередині котел складається з:
- первинного і вторинного обмінника;
- пальники;
- циркулярного насоса;
- газового клапана;
- турбіни.
Багато моделей можна укомплектувати термостатами, які регулюють температуру нагрівання приміщення. Котли опалення на газі роблять з міді, сталі або чавуну (підлогові котли), практично всі моделі двоконтурні, крім підлогових котлів. Вони подають тепло і гарячу воду по всьому будинку.
Котел на газу працює за показаннями датчиків. Вбудована електроніка визначає потребу в нагріванні і запускає обладнання. Після включається пальник, що нагріває воду. Циркулярний насос передає тепло по опалювальних трубах. Після досягнення потрібної температури пальник відключається. Устаткування працює автоматично.
Переваги:
- можливість підключення через магістраль або газгольдер;
- автономність;
- високий ККД;
- низька вартість палива.
До недоліків відноситься необхідність отримання дозвільної документації та висока вартість газових котлів.
Види газових котлів
За способом відпрацювання пристрої можуть бути конвекційні і конденсаційні. Перші працюють на паливній енергії, а другі задіють залишкову теплову енергію диму. У конденсаційних котлів коефіцієнт корисної дії досягає 115%.
У продажу є також газові котли опалення з відкритою і закритою пальником. Устаткування відкритого типу вимагає монтажу димаря. Закриті системи оснащені вентилятором, який виводить продукти згорання через коаксіальний димохід.
Підлогові і настінні газові котли
За способом монтажу газове опалювальне обладнання може бути підлоговим або настінним. Настінні - компактні прилади, які можна поставити в будь-якій кімнаті. Устаткування окремої котельні не потрібно. Підлогові ставлять в окремій кімнаті, яку обладнають відповідно до протипожежних норм. Такі системи призначені для приміщень великої площі та поверховості.
Головна відмінність котлів - в матеріалі, і камері згоряння. Настінні виготовляють з алюмінію, міді і нержавіючої сталі, а на підлогу -_із сталі або чавуну. Продуктивність настінних агрегатів - 9-85кВт, підлогових - 8-100 кВт. Обидві системи можуть бути обладнані природною або примусовою тягою. Тип відводу відпрацьованих газів впливає на спосіб прокладки димоходу.
Спосіб подачі газу
Газ може подаватися двома методами: централізовано із загальної магістралі або автономно зі сховища. Вибір залежить від розташування будівлі.
Зручніше провести газ через магістраль. Котел приймає потрібну кількість газу, нагріває воду і розподіляє тепло по трубопроводу. Через магістраль паливо надходить в котел безперервно. Недолік магістральної газоподачі - необхідність отримання дозволу.
Ще один варіант - газоподачу через газгольдер. Це великий резервуар для зберігання палива. Принцип роботи нагадує запальничку, а сама система підходить до будь-якого газового котла. Заповнювати газом обладнання потрібно не частіше трьох разів на рік.
Наш інтернет-магазин з продажу сантехніки допоможе заощадити масу часу. Купити газовий котел в Україні можна через каталог з доставкою. Менеджери підберуть обладнання за призначенням та прийнятною ціною
-
Які Газові котли найдешевші?
-
Які Газові котли відносяться до преміум сегменту?
-
Що таке настінні двоконтурні котли з модуляційними пальниками?
-
Що означає Системи опалення (газовий котел) "з пріоритетом ГВП"?
-
Які переваги закритої системи опалення в порівнянні з відкритою?