Біметалічні радіатори опалення
На поверхні старих чавунних батарей з'явилася іржа? Тепла в приміщенні недостатньо? Значить прийшла пора поміняти чавун на сучасну конструкцію - біметалеві радіатори . Що вони собою являють, розглянемо далі.
Особливості біметалевих радіаторів
Кожна секція складається з сердечника і панелей з алюмінію.
Гаряча вода, проходячи по сталевих трубах сердечника, за лічені хвилини нагріває алюмінієві панелі, і кімната швидко прогрівається. Сталеві труби сердечника характеризуються підвищеною міцністю. Здатні витримати тиск в 20-40 атмосфер, що дозволяє перенести сильний гідроудар. Температура гарячої води може досягати 130C. Сталь стійка до агресивного впливу компонентів, присутніх в централізованих системах подачі тепла. Сталеві деталі збільшують термін експлуатації приладів опалення до 20-25 років.
Новий радіатор біметалевий легше в порівнянні з чавунними пристроями. Естетичний зовнішній вигляд дозволяє без проблем вписати прилад в інтер'єр кімнати.
Різновиди пристроїв
Наш магазин пропонують два види радіаторів опалення з біметалу :
- Перша категорія биметаллическая. Сердечник зі сталевих труб фіксується в алюмінієвому корпусі. Протікання в таких приладах виключена.
- У полубіметалічних радіаторах зі сталі виконані тільки вертикальні труби подачі теплоносія. Горизонтальні зроблені з алюмінію, який частково контактує з циркулюючим теплоносієм.Такі пристрої віддають тепло на 10% краще, ніж перший вид, і характеризуються меншим вагою .
Сьогодні біметалічний радіатор випускається як окремими секціями, так і цілої батареєю. Кожна готова секція з'єднується між собою ніпелями. Виробничий процес відбувається в заводських умовах. Загальна кількість секцій завжди парне.
У цільних агрегатах з біметалу сталева труба сердечника відразу виконується необхідного розміру. Потім його вставляють в алюмінієвий фігурний корпус. Навіть при дуже високому тиску з таким пристроєм нічого не трапиться.
Переваги біметалевих радіаторів
Сучасна батарея з біметалу має ряд наступних переваг:
- Стійкість до підвищеного тиску . Під час профроботу працівники комунальних служб пускають по системі опалення повітря під великим тиском. Сердечник зі сталі здатний витримати до 40 атмосфер.
- Надійність забезпечують герметизовані стики.
- Внутрішні труби виконані зі сталі. Матеріал характеризується стійкістю до лужного середовища. Також багато виробників додатково обробляють внутрішні поверхні спецполімерами, які надають додатковий захист матеріалу від корозії.
- Компактність і відносно невелику вагу полегшують монтаж.
- Експлуатація можлива з будь-якими теплоносіями, що робить можливим установку як в багатоквартирних, так і в приватних будинках.
- Алюміній хороший теплопровідник, тому біметалічні радіатори опалення мають підвищену тепловіддачу в порівнянні з пристроями з інших матеріалів. У деяких моделях може досягати 190 кВт.
- Невелике споживання теплоносія за рахунок зменшеного обсягу батареї. Це важливо, якщо замість води використовується дорога рідина.
- Точність геометричних параметрів.
- Безпека при експлуатації. Відсутність великої кількості ребер, виступів гарантує захист від випадкових травм.
- Температуру в кімнаті можна регулювати, якщо встановити термостатичні вентилі. Невеликий сердечник швидко нагрівається і охолоджується.
- Різноманітний асортимент по ширині і висоті секцій допоможе вибрати необхідний розмір.
- Довговічність.
- Не вимагають ремонту.
- Естетичність і різноманітність кольорів дозволяють без праці вписати опалювальний пристрій в будь-який інтер'єр.
Недоліки біметалевих радіаторів
Головний мінус полягає в вартості біметалу . На біметалічні радіатори ціна вище, ніж на чавунні або алюмінієві. Також проблемою при використанні вважається погана якість теплоносія. Це може зменшити період експлуатації батареї. Різні показники розширення в алюмінію і сталі призводять до появи невеликого скрипу, який з часом тільки посилюється.
Як правильно вибрати біметалічні радіатори опалення
При виборі слід звернути увагу на наступні критерії:
- країна- виробник ;
- технічні характеристики;
- кількість секцій.
Виробник
Сьогодні біметалічні радіатори купити можна у таких країн-виробників, як Італія, Китай, Росія. Італійська продукція найдорожча. Китайські вироби дешевші і менш якісні. Російська продукція характеризується середньою ціновою категорією.
Технічні характеристики
Приділіть увагу таким критеріям:
- Теплопередача вироби вимірюється в ватах і показує обсяг тепла, що віддається агрегатом при температурі води від + 70C. Середні параметри варіюються від 170 до 190 Вт і однакові для цільних і секційних моделей.
- Міжосьова відстань - це висота від верхнього колектора до нижнього. Стандартні розміри: 200, 300, 350, 500 і 800 мм. Найбільшою популярністю серед покупців користуються батареї опалення біметалеві з міжосьовий висотою 500 мм.
- Максимальна температура теплоносія. Це показник того, яку температуру гарячої води здатне витримати виріб. Дорівнює 90C.
- Суцільнометалеві конструкції витримують тиск до 100 бар. Секційні застосовуються в опалювальних системах тиском до 50 бар. Суцільнометалеві зразки є єдиним варіантом для монтажу в висотках від 16 поверхів, тому що тиск тут дуже висока.
- Період експлуатації залежить від теххарактеристик моделі. Монолітні служать до 35 років, роздільні - до 25 років.
Кількість секцій
Перед тим як купити батарею біметал , слід розрахувати кількість секцій. При цьому враховуються такі чинники:
- вентиляційні отвори, які забирають частину тепла з приміщення;
- наявність зовнішніх стін;
- наявність склопакетів;
- середні зимові температури;
- житлове або нежитлове приміщення.
Для початку вираховують обсяг приміщення в кубічних метрах. Отриманий результат множать на 41 ват. Це буде потужність опалення кімнати. Дане число ділять на потужність однієї секції, прописаної в техпаспорті. Результат округлюють. Це і буде кількість секцій.
Кращі фірми-виробники біметалевих радіаторів
Сьогодні купити біметалічні батареї можна від багатьох виробників. Розглянемо найпопулярніші.
Італія
Продукція італійського виробника бренду Global затребувана на ринку систем опалення. Пояснюється це високою якістю виробів, стійкістю до змін температур і тиску. Виготовляється продукція методом лиття під тиском. Пристрій виключає виникнення повітряних пробок. При цьому застосовується сплав з алюмінію високої міцності. Широкий модельний ряд дозволяє купити радіатор опалення біметалічний саме того розміру, який потрібно.
Росія
Від російського виробника найбільш популярний бренд Rifar. У даних біметалевих батарей ціна відповідає якості. Відмінна герметизація практично зводить до нуля витоку теплоносія. Зберігають працездатність як при високому, так і низького тиску. Вироби випускаються в монолітному і секційному варіантах.
Китай
Бренд Rommer також розроблений російськими інженерами. Саме виробництво перебуває в Китаї. На вартість біметалевих радіаторів даного бренду впливає різновид моделі. Випускається в трьох варіантах:
- Optima підходить для багатоквартирних і приватних будинків.
- Profi рекомендований для застосування в будинках з високим тиском в мережі.
- Plus характеризується високими показниками тепловіддачі.
Біметалічні радіатори в магазині "Teplopl"
В інтернет-магазині "Teplopl" радіатори опалення біметалеві купити можна від відомих виробників. Продукція якісна, відповідає світовим стандартам. Всі вироби сертифіковані. Для кожного приладу опалення зазначена докладна технічна характеристика. Також присутні високоякісні фотографії. Це допоможе покупцеві визначитися з вибором.
Для оформлення замовлення, авторизуйтесь на сайті. Заповніть поля форми з контактними даними. Способи оплати здійснюються безготівковим способом і післяплатою.
-
Скільки коштує одна секція біметалічної батареї?
-
Скільки секцій потрібно на 1 квадратний метр?
-
Який радіатор краще сталевий або біметалічний?
-
Які Біметалеві радіатори найдешевші?
-
Які Біметалеві радіатори відносяться до преміум сегменту?