- 06.08.2022
- 1402
Зміст:
Газові котли відрізняються комфортом у використанні, ефективністю при опаленні кімнат різної площі та підвищеним рівнем автоматизації. Незважаючи на безліч переваг, подібне обладнання відноситься до пожежонебезпечних об'єктів, тому важливо дотримуватись нормативів і правил при розміщенні газополум'яного котла в житловому приміщенні.Місце для монтажу
Установка газового водонагрівача здійснюється переважно на кухні. Дане приміщення має підведення води та газу, а також відповідає необхідним нормативам. Це дозволяє знизити витрати на прокладання комунікаційних систем та енергоносіїв. Виключається монтаж такого котла у ванній або пральній зважаючи на підвищену вологість у цих кімнатах.До основних вимог щодо розміщення обладнання слід віднести:
площа кімнати повинна перевищувати 4 кв. м.;
висота стелі – не менше 2,5 м;
наявність вікна, що відкривається, і вогнетривкої конструкції для огородження приміщення від сусідніх кімнат;
перед водонагрівачем повинен залишатися простір в 1 м.
Якщо технічні умови дозволяють встановити та обслуговувати теплогенератор, то відповідною службою видається спеціальний дозвіл. Це є фактичною згодою на монтажні роботи апарату газу.
Вимоги до встановлення димоходу
Основним критерієм безпеки газового приладу є правильне розташування вентиляційної системи. Вона дозволяє виводити всі вироблені газоутворення в атмосферу.
При розміщенні димаря слід дотримуватися наступних правил:
є мінімальна кількість поворотних входжень;
герметичність димовідведення для виключення попадання диму та вуглекислого газу назад у житловий простір;
край труби монтується вище за рівень покрівлі;
діаметр труби повинен перевищувати розмір вихідного отвору нагрівального приладу.
Важливо при створенні правильної вентиляції врахувати, що відведення диму потрібно комплектувати системою відведення конденсату і дефлектором.
Вимоги до встановлення газових котлів
Існують одноконтурні та двоконтурні моделі. Перші розраховані на опалення жилого простору. Другий варіант комплектується додатковим контуром гарячого водопостачання. Якщо в квартирі використовується бойлер, досить одноконтурної моделі.
При розміщенні газових котлів слід дотримуватися наступних правил:
Прилад слід розміщувати на перегородку або стіну, здатну витримати його масу, тому для монтажних робіт заборонено використовувати конструкцію з гіпсокартону чи іншого легкого матеріалу.
Якщо стіна або підлога виконані з пального матеріалу у вигляді шпалер, вінілу або ДСП, між приладом і поверхнею розміщують вкладку з вогнетривкого матеріалу товщиною в 3 мм.
Відстань від котла до стелі та стін кухні становить щонайменше 0,5 м, а відстань від агрегату до підлоги дорівнює 0,8 м.
Електропостачання газового апарату буває двох типів. У першому випадку живлення надходить окремою лінією від абонентського щитка. Також аварійний варіант живлення від батареї акумуляторного типу.
Підключення агрегату здійснюється за допомогою стабілізатора напруги. Можна використовувати джерело безперебійного живлення.
Опалювальний апарат підключається безпосередньо до розташованої поруч розетки.
Перед монтажем та пуском газового обладнання слід одержати всі відповідні документи. Після їхнього оформлення можна приступати до робіт. Переважно довірити монтажні заходи відповідним організаціям, щоб уникнути надалі зайвого клопоту.