Змішувачі для ванни
Сьогодні звичайний змішувач відійшов від звичної багатофункціональності та здатний вирішувати ряд завдань. Завдяки великому вибору моделей готуються власні схеми водоотдачи або особисто розробляється дизайн у ванній кімнаті. Крім питань техніки та оформлення, актуальні моделі змішувачів здатні полегшити життя господареві будинку. Прилади сміливо порівнюють з гаджетами, оснащуючи сенсором, замість звичних вентилів і ручок, контролем температури води, регулятором ступеня виливу або підсвічуванням.
Щоб вибрати відповідний змішувач, вивчимо асортимент пропонованої сантехніки, методи монтажу та інші характеристики, які допоможуть створити довговічну конструкцію.
Види змішувачів
Для користувача змішувачі відрізняються за зовнішніми ознаками, хоча їх класифікацій достатню кількість. Єдине, що об'єднує, - комплектація, в яку входять:
- литий або поворотний корпус;
- фурнітура;
- кран-букси, або картридж для змішування води;
- деталі управління - важелі, вентилі, перемикачі, дозатори та ін .;
- золотник;
- кривошип;
- перехідник.
Цей тип сантехнічного обладнання поділяють за такими властивостями:
- призначенням і способу управління - важільні, вентильні, ліктьові, сенсорні;
- матеріалу, наявності вбудованих додаткових функцій.
Кожен вид наділений своїми особливостями, які враховують безліч чинників, необхідних для створення безпечного водопостачання в будинку.
Призначення і спосіб управління
Класифікація змішувачів за призначенням обмежується 3 групами: сантехніка для ванної, пристрої для кухні, вузькоспеціалізована техніка. До першої групи відносяться прилади, що встановлюються над ванною, сантехніка для душа і біде. Вони відрізняються ускладненою конструкцією, наявністю додаткових форсунки, шлангів та інших напрямних деталей. Підстава гусака і його складових повинні бути стійкі до вологи.
Для кухні підбирають пристрої з підвищеною стійкістю, міцним корпусом і мінімальним числом деталей, які складно очистити. Більшість змішувачів оснащуються додатковою знімною лійкою, підсвічуванням або насадкою для зміни кута виливу. Вузькоспеціалізована техніка зустрічається в перукарнях, медустановах, хімчистках. Від попередніх різновидів тип відрізняється складною конструкцією і установкою.
Не можна сказати, що кожна модель задовольняє тільки одні запити. Деякі прилади універсальні, тому таке співвідношення умовно. Вірна класифікація - за способом управління, кожну групу якої розглянемо окремо.
Важільні
Постійним попитом користуються важільні змішувачі, зарекомендували себе як найбільш надійні, практичні і недорогі моделі. Прилади такого виду оснащуються пластиковим або металевим важелем, за допомогою якого регулюється напір і температура подачі води.
Розрізняють важільні пристрої по внутрішньому механізму: змішувачі, ціна яких нижча за середню, з кульовим способом управління, дорогі - прилади з керамічними картриджами. Останні використовуються для додаткового очищення рідини, що подається, тому вимагають частої заміни і в рідкісних випадках прочищення гусака. Щоб продовжити термін служби картриджа і крана, при монтажі фахівці встановлюють додатковий аератор або проточні фільтри.
Переваги:
- легкість управління (плавний рух вгору і в сторони);
- можливість підбору кольору, дизайну;
- зручно ремонтувати;
- доступність - змішувач купити можна в онлайн- магазині і не тільки.
Недоліки:
- складно підібрати картриджі для заміни, особливо для нестандартних моделей;
- дешеві моделі часто ламаються, судячи з відгуків .
Гусак у важільного змішувача вибирають , виходячи від розміру ванни або раковини. Більшість йде в комплекті з душовою лійкою і поворотним вентилем для використання приладу в якості мийки або душа. За бажанням користувача, в обладнання вбудовується підсвічування, спеціальні вставки для зміни нахилу виливу та інші аксесуари.
Вентильні
Недорога класика - вентильний змішувач з двома кран-буксами, кожен з яких відповідає за подачу холодної і гарячої води. Єдиний і головний недолік приладу - часта поломка кран-буксов через необхідність постійної заміни гумової прокладки в механізмі. Сантехніки замінюють цю деталь на керамічну поворотну механіку, що визначило новий вид вентильних пристроїв. Вони трохи дорожче звичних, але гарантують довговічність.
Переваги:
- бюджетна ціна змішувача;
- просте управління;
- легко ремонтувати.
З недоліків виділяють складність підбору запчастин для ремонту. Також доступна ціна встановлена тільки на моделі з гумовими прокладками в кран-буксах, механізми з керамікою - дорогі.
Двохвентильні крани встановлюють у ванних кімнатах і кухнях з інтер'єром класичного стилю. Різноманітність розмірів і можливість установки додаткової підводки, системи фільтрації додає попит на товар . Багато хто не змінюють класиці, вважаючи за краще стандартні розміри зі звичними кран-буксами.
Ліктьові
Різновид важільних змішувачів. Моделі часто зустрічаються в медичних установах і місцях, де необхідна стерильність і чистота поверхонь - через форми важеля користувач не торкається руками до поверхні при включенні води. Переваги і недоліки аналогічні важільним змішувачів.
Ліктьові пристрої приваблюють зовні любителів стилю модерн у ванній кімнаті, так як пропонують нехитрий дизайн самого крана і виглядають неабияк. Механізм аналогічний стандартному Одноважільний пристрою, пропонуючи кульове або керамічне управління.
Безконтактні
Сенсорні змішувачі - то, що допоможе заощадити на рахунках за воду. Раніше такі крани зустрічалися в торгових центрах і громадських місцях, з метою гігієнічності та економії води в туалетах. Ці функції залучають тих, хто прагне знизити водоспоживання, так як більшість моделей для будинку оснащується спеціальними фіксаторами тривалості і рівня подачі рідини з автоматичною терморегуляцією. Гуси таких приладів стандартної форми, оснащені інфрачервоним датчиком. Подача води відбувається після піднесення рук на певну відстань, яке регулюється при монтажі.
Переваги:
- економія водоспоживання;
- безпеку і зручність;
- практичність - не займає багато місця;
- строк служби.
Недоліки:
- не підійде для ванни;
- додаткові витрати на електроенергію;
- неможливо відремонтувати самостійно;
- складність монтажу.
Така конструкція відрізняється за ціною від пропонованих моделей, але гарантує довгу роботу без поломок з економією подачі води. Як правило, ремонт крана з безконтактним керуванням дорогий і трудомісткий, але потрібно рідко. Деякі виробники пропонують пристрої з датчиком на батарейках, що спрощує його настройку.
Матеріал, функціонал
Сьогодні зустрічаються конструкції з наступного матеріалів:
1. Нержавіюча сталь-бюджетна конструкція, завдяки використанню недорогого матеріалу. Імовірність втрати презентабельного вигляду і поява корозії всередині механізму протягом 1-2 років активного використання.
2. Кераміка-міцність матеріалу підтверджується у використанні при виготовленні внутрішніх деталей змішувача. Корпус, гусак і зовнішні елементи з кераміки не витримують підвищеної вологості, різких рухів і жорсткої води. Керамічний змішувач підійде для нечастого використання.
3. Латунь-якісний сплав з міді з домішкою алюмінію і цинку. Витримує жорстку воду, стійкий до температурних перепадів, іржі, цвілі, підвищеної вологості. Середній термін служби-8 років.
4. Пластик недооцінений на ринку, через розширення при довгому контакті з гарячою рідиною. Але в порівнянні з нержавійкою, цей матеріал дуже надійний. За ціною він дешевше латуні і володіє аналогічними характеристиками. Підійде для ванної, кухні і навіть сауни.
5. Силумін зустрічається в китайських змішувачах. Цей дешевий матеріал піддається додатковому напиленню, нанесенню візерунків, застосовує задану форму, що допомагає брендам створювати велику лінійку моделей. Але м'якість матеріалу хороша лише у виробництві, на практиці силуминовая Сантехніка дасть текти через півроку. Вона нестійка до жорсткої води, сильного напору і високих температур.
Також зустрічається сантехніка з бронзи. Дорогий матеріал аналогічний латуні, але гарантує тривалий термін використання без поломок.
Додаткові функції
Завдяки додаткових опцій, пристрій вирішує ряд завдань. При установці змішувача з фільтром не потрібно монтаж окремої очисної системи, а комплект спеціальних насадок прискорюють набір води, заощаджуючи її.
У каталозі «Тепло Полтава» ви знайдете різноманітність моделей з наступними опціями:
- термостат для підігріву води до комфортної температури;
- аератор - насадка для подачі води з повітрям. Використовується для економії;
- пристрій, що обмежує температуру рідини, що подається - підійде для сім'ї з маленькими дітьми;
- донний клапан, що відкриває злив ванни;
- система для підключення економною подачі води. Зустрічається в важільних змішувачах;
- багатоходові перемикачі, що з'єднують відразу 2-3 крана.
Більшість аксесуарів продається в комплекті з сантехнікою.
Метод установки
Економія простору - першорядне завдання, яке вирішують дизайнер інтер'єру та будівельник, який виконує ремонтні роботи. Виробники сантехніки постійно створюють варіанти вирішення цього питання, створюючи класичні формати змішувачів з нестандартним типом монтажу. Наприклад, настінний змішувач з внутрішнім або зовнішнім способом монтажу. У першому випадку корпус монтується вглиб стіни, у другому - складові кріпляться на поверхню стіни. Така конструкція економить місце і привертає естетичністю. Для настінних змішувачів характерний важільний або вентильний спосіб управління з керамічним механізмом. Подібні крани повинні мати надійні складові, так як його ремонт потребує великих вкладень.
Вбудовані змішувачі встановлюються в корпус акрилової ванни або раковини, приховуючи труби і складові підстави за фальш-панеллю. Подібний варіант приваблює сантехніків простотою установки і швидким ремонтом, при необхідності. Також купити змішувач для такої конструкції нескладно - підійде поворотний або статичний гусак будь-якого розміру, методу регулювання.
Каскадні конструкції підійдуть для власників джакузі, великих ванн або домашньої сауни. Елементи змішувача монтуються на відстані, що дозволяє створити єдину систему в маленькому приміщенні з економією місця. Подібний формат відрізняється дорожнечею, але користується попитом у цінителів сучасних ідей в будівництві і ремонті.
Підлоговий змішувач - рішення для великогабаритних ванних кімнат з міцним, ізольованим підлогою. Такі прилади встановлюють у ванних кімнатах, де немає меблів, раковини і електроніки, що необхідно для проходження техніки безпеки. Краса і лаконічність - плюси цього типу сантехніки. Монтаж проходить по попередньо розробленою схемою підводки комунікацій до стоку. Підлоговий змішувач підійде для заміських будинків і квартир в малоповерхових будинках.
Де купити змішувачі в Україні
Якісні, дизайнерські змішувачі від виробників представлені в каталозі онлайн-магазина "Teplopl". В наявності пристрою турецької марки ECA, бюджетні і надійні китайські змішувачі Hansgrohe, набори приладів Grohe в єдиному стилі, сантехніка Q-tap для душа і біде та ін. Ми пропонуємо:
- фото і докладний опис товарів, що полегшить пошук відповідного пристрою;
- допомога в підборі товару;
- постійні акції, знижки;
- доставку по Україні «Новою Поштою»;
- підтримку всіх способів оплати.
Ми постійно поповнюємо асортимент новими моделями, щоб кожен покупець знайшов те, що ідеально впишеться в будинок і зробить життя комфортним.
-
Які бувають змішувачі для ванни?
-
Які бувають змішувачі по здатності монтажу?
-
Якi популярні бренди серед змішувачів?