- 04.10.2022
- 356
Зміст:
- Що являють собою внутрішньопідлогові конвектори
- Для чого призначені конвектори та який принцип їхньої роботи
- Переваги та недоліки конвекторів
Зимовий період року будинки обігріваються різними опалювальними приладами. Люди звикли бачити такі апарати у кожній квартирі, не замислюючись про те, що вони не лише утеплюють, а й виконують різні додаткові функції.
Коли людина заселяється в новий будинок, планує ремонт, у нього виникає питання: що таке внутрішньопідлоговий конвектор і яка його функція. Основне завдання пристрою – це нагрівати повітря в кімнаті за допомогою конвекції (процес, коли холодне повітря знаходиться внизу, а тепле – вгорі).
Що являють собою внутрішньопідлогові конвектори
Опалювальні системи, що вбудовуються в підлогу, призначені для панорамних вікон, називаються внутрішньопідлоговими конвекторами. Вони поділяються на водяні та електричні типи, а також з вентилятором та без нього. Тангенційний вентилятор підвищує подачу тепла.
Прилади, що вбудовуються, монтуються паралельно перед панорамним вікном в підлогу. Завдяки зручній конструкції конвектор не займає багато місця та стає невидимим. Для людини видно лише декоративні грати, які повторюють колір, візерунок, контур підлоги і бувають алюмінієвими або дерев'яними.
Для чого призначені конвектори та який принцип їхньої роботи
Дані опалювальні системи обдувають вікна, видаляють з нього конденсат і відокремлюють холодне повітря. Під час роботи вони поглинають холод, нагрівають та виділяють тепло, розподіляючи його рівномірно по всьому будинку.
Головне завдання конвектора полягає у створенні комфортного клімату у квартирі, коли опалювальні пристрої мають бути заховані. Також вони виконують такі функції:
Утеплення. Правильно вибраний прилад може працювати самостійно або як додаткове джерело разом із іншими системами.
Створення тепла завіси. Великі за розміром вікна стають причиною втрат тепла. Поряд зі склом створюється потік холоду, що доходить до підлоги і проникає в середину кімнати. Від подібних ситуацій позбавляє внутрішньопідлоговий конвектор, розташований по скляному фасаду.
Запобігання запотіванню вікон та перегородок зі скла. Температура на поверхні вікна зменшується до рівня, коли водяна пара конденсується. Під час цього виникає вода. Конвектор сприяє уникненню запотівання та утворення конденсату.
Заощадження красивого вигляду перед панорамним вікном чи фасадом. У будинку з панорамою важливо зберегти вид із вікна. Таким чином, закритий у підлозі конвектор зберігає відчуття простору.
Поліпшені моделі мають можливість зберігати зручний мікроклімат цілий рік. За допомогою багатьох функцій конвектори стають вентиляцією, кондиціонером і опалювальною системою в будинку.
Переваги та недоліки конвекторів
Перш ніж купити систему, необхідно ознайомитись з її плюсами та мінусами. Дані пристрої мають ряд переваг:
Швидкість обігріву. Порівняно з іншими системами внутрішньопідлогові конвектори швидше опалюють приміщення, оскільки мають збільшений об'єм поверхневої системи та вентиляцію.
Економічність. Споживають набагато менше води.
Створення теплової завіси. Таким чином, холод з вулиці не зможе потрапити до приміщення.
Ефективність, невелика вага, непомітність. На спорудження не виявляється зайве навантаження. Завдяки прихованій конструкції прилад залишається практично непомітним.
Безпека. Декоративні грати, які покривають конвектор, не нагріваються сильно, тому про неї неможливо обпектися.
Форма. Випускають незграбні, радіальні пристрої, які встановлюються в квартири з нестандартним плануванням.
З вад внутрішньопідлогові конвектори мають лише складність монтажу, виділення пилу, високу ціну. Також вони не підходять для квартир із високими стелями. При цьому, якщо вибрати надійний прилад, то жодних складнощів з використанням конвектора не виникне.