- 06.08.2022
- 518
Найбільшого поширення на ринку монтажу та встановлення теплої підлоги набули два класи: електричні та водяні. Кожна з цих груп у свою чергу поділяється на підвиди.
Електричні теплі підлоги
За конструктивними характеристиками вони поділяються на:
Кабельний електричний – основу системи становлять дроти, виготовлені із спеціальних сплавів із струмопровідними жилами. Тепло утворюється внаслідок роботи електричного струму.
Саморегулюючий кабель – у його складі замість жил використовуються напівпровідники. Перевагою такого нагріву є суттєва економія витрат на оплату електроенергії.
Нагрівальний мат - кабель, розташований на полімерній сітці з відстанню між проводами 9 см. Довжина матів відрізняється, а стандартна ширина дорівнює 0,5 метра. Жили складаються з екрану, ізоляції та оболонки. Алюмолавсан у складі екрана нівелює дію електромагнітних полів на людину та захищає його від удару струмом.
Інфрачервоне плівкове покриття – при нагріванні смуг виділяються інфрачервоні хвилі. До складу входять: токонепровідна підкладка з нагрівальними вуглецевими смугами, мідні або срібні жили, якими відбувається рух струму та захисний шар. До переваг плівки можна віднести можливість укладання поверх неї будь-яких матеріалів: лінолеуму, паркету, ламінату, плитки для основної підлоги і товщину 0,4 мм, що дозволяє змонтувати підлогу навіть у невисоких приміщеннях.
Стрижневий – також відноситься до інфрачервоного типу. На відміну від плівкового, пластини замінені на карбонові стрижні, з'єднані між собою та з електроживленням. Продається як матів.
Всі підлоги електричного типу оснащені терморегуляторами, які дозволяють контролювати та змінювати температуру, потужність та період функціонування.
Водяна тепла підлога
Поділ на підтипи відбувається за видом матеріалів, з яких виготовлені труби:
- Мідь - найбільше підходить для виготовлення труб, так як вона не схильна до корозії при контакті з водою. Їй не страшні механічні навантаження та тиск води. Може витримати діапазон температур від –100С до +250С. При промерзанні теплоносія труби не стають непридатними.
- Металопластик – труби з нього складаються з трьох шарів: зовнішнього, внутрішнього та армуючого (з алюмінієвої фольги). Цей матеріал має надійні експлуатаційні властивості: довговічність - до п'ятдесяти років служби, стійкість до корозії, на них не накопичуються мінеральні відкладення, не виділяють токсичних речовин, дозволяють заливати воду з різними хімічними добавками або антифризом.
- Поліпропілен – контур із цього матеріалу відрізняється невисокою ціною. Матеріал має підвищену жорсткість, що ускладнює формування контуру, крім того, їх рекомендується використовувати тільки в приміщеннях, де виключені негативні температури.
-
Зшитий поліетилен (REX) - матеріал, що добре зарекомендував себе, що має наступні властивості: основний температурний режим - від 0 до +95 градусів за Цельсієм, але короткий час може витримувати від -50 і +150 градусів, має деформаційну «пам'ять», тобто за допомогою гарячого повітря можна легко виправити заломи та відновити форму, стійку до тиску води, легко гнеться, не боїться корозії, не виділяє шкідливих речовин.
Наприкінці слід зазначити, що водяна тепла підлога заборонена до встановлення в квартирах – доведеться вибирати тільки з електричних. У приватному будинку теж краще віддати перевагу саме їм. Також треба мати на увазі, якщо ви хочете якість та довговічність комфорту та затишку з теплими підлогами – доведеться витратитися. Але ж і на скромний бюджет завжди можна знайти альтернативу!