Монтаж водяної теплої підлоги
Правильно змонтована система обігріву житла гарантує комфортні умови проживання в будинку, незалежно від вуличних температур. Крім класичного радіаторного опалення, тепла підлога займає лідируючі позиції.
Переваги водяної підлоги
Як і інші пристрої обігріву, система тепла підлога має свої плюси і мінуси. До головних достоїнств відносять:
- горизонтальний рівномірний прогрів кімнати;
- створення затишного мікроклімату;
- естетичність. Не займає корисний простiр. Система прихована від сторонніх очей;
- можна використовувати різні варіанти енергоносіїв;
- автоматичне регулювання температури в кожному приміщенні;
- енергоносії дешевше електрики;
- обпектися неможливо;
- теплоємність;
- довговічність;
- підходить для всіх видів підлогового покриття.
З недоліків відзначають нереальність застосування в багатоквартирних будинках з централізованим опаленням.
Пристрій водяної теплої підлоги
Підігрів підлоги відбувається за рахунок води, що рухається по контуру, який захований під фініш шним покриттям. Пристрій системи відрізняється складною конструкцією. Включає наступні шари:
- підставу з бетону;
- гідроізоляція;
- теплоізоляційний шар;
- на армуючої сітки фіксуються труби для обігріву;
- стяжка;
- покриття для підлоги.
Вартість теплої підлоги багато в чому залежить від обладнання, яке буде використовуватися при монтажі та подальшої експлуатації.
Знадобиться придбати колектор теплої підлоги. Зазвичай використовуються пристрої з вимірювання витрат речовини гніздами під сервопривід. Останній регулює подачу води в контури системи опалення. Змішувальний вузол призначений для підмішування гарячої води з остигнотою, щоб доводити температуру підлоги до потрібної.
Монтаж системи
Для укладання водяних теплих підлог потрібно рівне і чисте підставу з бетону. Допустимий перепад - менше 0,5 см. На нього кладуть плитний утеплювач пінополістирол. Матеріал характеризується низькою теплопровідністю, високою міцністю і нульовим поглинанням вологи.
По периметру приміщення приклеюється демпферна стрічка. Вона компенсує теплове розширення стяжки. Якщо стяжка буде щільно прилягати до стіни, можуть виникнути деформації у вигляді тріщин, здуття.
На теплоізоляційний шар укладають армовану сітку по заздалегідь наміченим лини ям. Труби з металопластику або із зшитого поліетилену розкладають змійкою або спіраллю. Скріплюють дротом або хомутами із пластику. Крім металевої сітки, труби можна монтувати на полістирольні плити. Це килимки зі спеціальними виїмками під труби, які розташовуються на лицьовій стороні. На такий підлогу з підігрівом ціна вище. Але фіксація на килимки легше і займає небагато часу.
Відрізають трубу після того, як вона повністю лягла на горизонтальну поверхню і повернулася до колектора. З'єднання проводиться через розподільний вузол. Регулюється ручним або автоматичним способом. Обидва кінці труби фіксуються спеціальними муфтами до розведення колектора.
Підлога з підігрівом дозволено підключати до опалювальної системи або до котла. Нагріваючий пристрій вибирають, виходячи з його потужності. Вона повинна трохи перевищувати потужність підсумовуваних частин пiдгоги. Устаткування має запірні клапани на вході і виході.Після приєднання труб систему заповнюють водою. Заливати стяжку можна після перевір чного запуску системи. Під фінішне покриття підходять всі види підлогових матеріалів, включаючи ламінат, лінолеум.
Змонтувати таку конструкцію обігріву може кожен. Часу буде витрачено багато. Але результат буде радувати протягом 50 років.