- 07.12.2022
- 282
Зміст:
Вибрати кухонну мийку - завдання непросте. Вона повинна поєднуватися з загальним інтер'єром, відрізнятися якістю і функціональністю. Важливу роль грає спосіб установки і використовувані матеріали. Спробуємо розібратися в видах кухонних раковин і в їх особливостях.
Види
Зручна мийка забезпечує комфортні умови для миття посуду, фруктів і овочів,тому існують види з однієї кухонної раковиною і двочашечні. Перший різновид розрахований для кухонь з маленькою робочої зоною. До тому ж сьогодні в продаж випускаються конструкції округлої і овальної формою, що відрізняються глибиною кола для розміщення всередині значного кількості посуду. Моделі з декількома чашами дозволяють виконувати кілька справ одночасно, що прискорює процес виконання щоденний домашньої роботи.
Ідеальним варіантом можна, можливо рахувати полуторну конструкцію, яка оснащена відділом з великими габаритами для миття брудний посуду і ємність меншого розміру для розморожування продуктів.
Форми та розміри
Основний з характеристик мийки вважається її форма. Розглянемо наступні варіанти:
Прямокутний і квадратний типи вважаються класичними. Можуть вбудовуватися в стільницю або підвішуватися на анкерні кріплення. Поєднуються з різним інтер'єром кухні, а також відрізняються зручністю при миття посуду і промиванні овочів завдяки оптимальною місткості.
Овальні і круглі інтегруються в стільницю, тому виглядають стильно. Вони легко очищаються від забруднень, так як не мають кутів. Недоліком є відсутність додаткових частин і виїмок для зберігання коштів для миття посуду.
Кутовий тип застосовується в гарнітурах з кутом. Завдяки наявному простору посередині з'являється можливість для зберігання миючих коштів і щіток. Це дозволяє економити робоче простір на кухні.
Трапецієподібні вироби можуть бути з прямим і увігнутим фасадом. Найчастіше інтегруються в тумбу, що додається до комплекту. Відрізняються гарною місткістю, зручністю при експлуатації і органічність в сучасному дизайні.
Вибираючи форму, важливо пам'ятати про розмірах конструкції. Потрібно враховувати, що відстань від чаші до стіни або крайньої крапки стільниці повинно складати не менше 5 див. Глибина чаші варіюється від 15 до 20 див.
Матеріал виготовлення
Мийки для кухні виготовляються з наступних матеріалів:
Нержавіючої сталі. Відрізняються доступною вартістю і якістю. Переносять зміни різних температур, а також стійкі до корозії і ударним навантаженням.
Керамічні. Відрізняються зручністю і виглядають стильно. Легко мити, так як матеріал витримує вплив побутовий хімії. Мають великим вагою, крихкістю і підвищеною ціною.
Варіанти з натурального каменю виглядають розкішно, тому доповнять будь-який кухонний гарнітур. Відрізняються якістю і тривалим терміном служби.
З штучного каменю. Стійкі до вологості і миючим речовин. Акрилові "бояться" подряпин, тому їх небажано чистити жорсткими щітками, а агломератні стійкі до механічним впливам і перепадам температурних параметрів.
Підбираючи кухонну раковину, потрібно враховувати спосіб її установки. Накладні моделі розміщуються на підлогову тумбу гарнітура. Популярні завдяки простому монтажу і недорогий вартості.
Врізні застосовуються для загальної стільниці , щоб уникнути недоліків накладних мийок і збереження меблів у первозданному вигляді.
Інтегровані – складні в установці, тому вимагають професійних навичок. Щоправда, плюсом є виняток влучення вологи за рахунок установки врівень зі стільницею і надійною стикування.