- 04.12.2022
- 345
Зміст:
- Класифікація агрегатів за типом живлення
- Види обладнання з внутрішнього пристрою та принципу роботи
- Сфера застосування агрегатів
Насос забезпечує перекачування рідини, її нагнітання і переміщення. Дані пристрої відрізняються сферою застосування, конструкцією і принципом дії,тому важливо розібратися в видах гідравлічного обладнання та для яких цілей його використовують. розібратися в видах гідравлічного обладнання та для яких цілей його використовують.
Класифікація агрегатів за типом живлення
Сучасний ринок пропонує безліч насосів,тому не складно розгубитися при виборі подібного обладнання. У першу черга слід звернути увага на способи живлення:
Пристрій працює без палива від електричної мережі і вимагає постійного номінального напруги. Від цього параметра залежить ефективність гідравлічною системи і підтримка високого коефіцієнта корисного дії.
Бензинові і дизельні мають однаковим принципом роботи і конструкцією. Перші – практично безшумні і мають недорогий ціною. Другі – потужні і галасливі. Вони підходять для підйому вологи з колодязів і далеко розташованих водойм.
Насоси використовуються для переправлення чистою води і забруднених рідин. У першим випадку концентрація твердих частинок не повинна перевищувати 150 г/м3. У другому – даний параметр варіюється від 150 до 200 і вище. Тому важливо звертати увага не тільки на спосіб харчування, а також на тип переправляється рідини.
Види обладнання з внутрішнього пристрою та принципу роботи
Гідравлічні системи поділяються на:
відцентрові. Агрегат комплектується крильчаткою, яка обертається зі швидкістю 3000 об/хв. Вона відкидає воду до стінкам камери, створюючи підвищений тиск для експлуатації апарату.
Вихрові оснащені крильчаткою зі спеціальними лопатями. У результаті обертання створюються вихрові потоки, які сприяють збільшення тиску для перекачування вологи. Відрізняються компактністю, високою потужністю, але можуть використовуватися тільки для чистою рідини.
Вібраційні працюють з допомогою мембрани (поршня), яка перекриває камеру. Гідравлічна система також комплектується електромагнітним клапаном і вібраційним механізмом. Для успішного переправлення рідини мембрана вібрує зі швидкістю 50 вагань в секунду.
Самовсмоктувальні завдяки створенню всередині водяний камери вакууму самостійно всмоктують воду. Даний тип поділяється на ежекторні і безежекторні. Перший різновид оснащений ежектором на всмоктувальному шлангу для освіти в подає контурі вакууму, а другий – не має додаткових приладів, так як здійснюють роботу за рахунок своїх конструктивних особливостей.
Стоїть відзначити, все типи насосів також різні по місцю розташування. До першою групі відносяться поверхневі моделі. Вони встановлюються недалеко від паркану вологи. Підключення обладнання здійснюється з допомогою шланга.
Друга група - занурювальні. Їх опускають прямо в воду, звідки вони і ведуть перекачування.
Сфера застосування агрегатів
Вибирати гідравлічну систему потрібно виходячи не тільки від неї типу, але і області застосування. Вона підрозділяється на:
Дренажні. Підходять для видалення стічних вод з підвалів, рідини з сміттям і поливу городи прямо з найближчого водойми.
Фекальні. Агрегати по своєю конструкції схожі з дренажними, але відрізняються наявністю додаткових функцій. Використовуються для очищення фекальних ям і каналізаційних систем.
Водяні. Устаткування застосовується для переправлення чистою питний води, тому комплектується спеціальними фільтрами. Підходять для великий глибини більше 200 м. Виготовляються з нержавіючої стали з підвищеними міцнісними характеристиками.
Підбираючи насос, слід звертати увага на технічні Характеристики і особливості кожного пристрої. Це допоможе придбати потрібну Модель для рішення конкретно поставлених завдань.