- 29.08.2022
- 357
Зміст:
- Які бувають типи радіаторів
- Особливості сталевих радіаторів
- Характеристики біметалічних приладів
- Переваги внутрішньопідлогових радіаторів
- Переваги дизайнерських радіаторів
- Як правильно підібрати найкращий опалювальний апарат
Опалювальна система є непростою конструкцією, яка потребує професійного підходу. Головне завдання радіаторів – це відповідати за мікроклімат, естетику та енергопостачання вашого житла. Тому при виборі приладу необхідно знати про ті параметри та характеристики, на які важливо звернути увагу. Певний вид має свої особливості, недоліки та переваги.
Які бувають типи радіаторів
Не кожна модель призначена для встановлення її в будинок з центральною системою опалення. Різні радіатори призначені для певних систем, оскільки мають різні технічні характеристики, що стосуються лише одного типу. Перед покупкою необхідно обов'язково визначитися з параметрами, особливостями, кількістю секцій. Найбільш популярними є:
Особливості сталевих радіаторів
Даний тип витримує велике навантаження, має високий рівень теплопровідності, оскільки батареї швидко гріються. Призначений для постійного постачання теплом приватного будинку. Сталеві радіатори поділяються на:
панельні (конвектори) - найпоширеніші, складаються із сталевих нагрівальних панелей;
трубчасті - гаряча вода тече по конструкції з труб, тому їх вартість вища за конвектори.
Цей різновид має такі переваги як: простота конструкції, енергоекономічність, висока продуктивність, екологічність, низька вартість, сучасний дизайн.
Характеристики біметалічних приладів
Зроблені із сталевої серцевини трубчастої форми та оболонки з алюмінію. Складаються із секцій, парної кількості.
Дані моделі – надійні, міцні, але дорогі. Випускається у двох варіантах:
абсолютно біметалічні – відрізняється підвищеною міцністю;
напівбіметалеві - канали посилені металевими пластинами.
Вирізняються високою тепловіддачею, простотою монтажу, відсутністю корозії (самовільне руйнування металів), стійкістю перед гідроударами. Єдиний недолік – це низька тепловіддача. Добре підходять для встановлення в квартири з центральною системою обігріву.
Переваги внутрішньопідлогових радіаторів
Представляють собою прилади, що монтуються всередину підлоги. За конструкцією - це теплообмінник з прикритими декоративними ґратами. Трубки виготовлені з міді, а ребра з алюмінію. Найчастіше встановлюються в аеропортах, автосалонах.
Їхні плюси: міцність, простота, компактність, непомітність, рівномірний розподіл тепла. З недоліків можна виділити відсутність примусової вентиляції та низьку віддачу тепла.
Переваги дизайнерських радіаторів
Можуть мати класичну форму або зовсім незвичайний зовнішній вигляд. Більшість із них відрізняються розмірами та підбираються індивідуально під ваше приміщення. Також володіють різною фактурою поверхні та покриття.
Декоративні механізми створені для того, щоб задовольняти фантазії людей, тому що вони можуть ідеально вписатися в будь-який інтер'єр і стати яскравим акцентом кімнати. Незважаючи на свої переваги, є найдорожчими.
Як правильно підібрати найкращий опалювальний апарат
Для якісної роботи апарату та максимальної тепловіддачі потрібно уважно розраховувати кількість секцій, а також врахувати наступні критерії вибору:
загальну площу квартири;
тиск;
матеріал;
температуру;
потужність;
дизайн, стиль;
навантаження;
довжину.
Вибираючи батареї, не можна бути надто економними. Низька вартість може спричинити нестачу тепла. Термін служби дешевих приладів не перевищує 6 років. Таким чином найкраще звернеться до фахівця за допомогою.