- 04.10.2022
- 272
Зміст:
Циркуляційний насос (ЦН) гра воду, і навіть забезпечує нею побутові потреби споживача. Це “серце” системи опалення, воно подає теплоносій до ємнісних водонагрівачів, радіаторів та сушки для рушників.
Завдання ЦН
Він застосовується для внутрішнього транспортування гарячої води через радіатори, кухню, душ і т. п., а також регулює тепло, яке потрібно споживачеві. У його функції входить контроль температури робочої рідини, щоб уникнути її перегріву.
Теплоносій проходить із котла по трубах, а далі надходить у різні пристрої. Потім він повертається назад, забезпечуючи цим постійний потік нагрітої води по всій будівлі. ЦН зазвичай розташовуються поруч із котлом, усередині нього чи в сушильній шафі поруч із бойлером.
Де використовуються електронасоси
Вони довели свою ефективність та економію, де є велика довжина труб та безліч водорозбірних точок. Це дозволяє уникати невиправданих втрат, коли людина відкрила кран і чекає, поки вода в ньому буде теплою.
Наразі ЦН оснащені спеціальними приладами, які регулюють роботу теплопостачання за часом доби та температури навколишнього середовища. За допомогою вбудованого терморегулятора можна в автоматичному режимі вмикати та вимикати насос за заданих параметрів.
Види ЦН
Вони бувають: з мокрим і сухим ротором. У першому випадку для мастила підшипника використовується рідина у системі опалення. До її функції також входить охолодження. Основна вимога: вал обов'язково має бути горизонтально.
Перевагами насоса з мокрим ротором є:
практично безшумна робота;
швидкість перемикається безступінчасто;
невелика ціна;
довговічність. Прилад не потребує технічного обслуговування.
У ЦН другого виду двигун не контактує з робочою рідиною. Вони більше коефіцієнт корисної дії (ККД), ніж в першого варіанта, де потрібна циркуляція значних обсягів води.
Переваги ЦН
Системи, де застосовується циркуляційний електронасос, поділяють за двома принципами: природною чи примусовою циркуляцією теплоносія.
У першому варіанті робоча рідина рухається з допомогою гравітаційної сили. Вона виникає через різницю щільності теплоносія в трубі, що подає і зворотній.
Якщо не застосовується циркуляційний насос, систему неможливо регулювати. Це не забезпечує людям необхідних комфортних умов. До того ж, у цьому випадку витрачається значна кількість енергії. Також необхідно застосування труб великих діаметрів, щоб уникнути небажаних гідравлічних опорів.
За примусової циркуляції гаряча вода рухається за допомогою ЦН. У цьому випадку теплова енергія використовується ефективніше, ніж за природного руху теплоносія.
Це дає можливість забезпечити комфортні умови в опалювальному приміщенні. Насос регулює температурний режим. При цьому різниця температур нагрітої рідини, що виходить з котла і повертається остиглого теплоносія зменшується. Це впливає термін експлуатації. Також практично виключаються втрати на випаровування.
Якщо не застосовувати спеціальне насосне обладнання, вода циркулює повільно, в результаті чого будуть нерівномірно прогріватися нагрівальні прилади. Також якщо люди відкриють одночасно кілька кранів, то тиск знизиться, тому що напір нічим не підтримується у самопливних трубопроводах. Ця проблема у ГВП вирішується за допомогою ЦН, який забезпечує натиск.